Adverteren | Contact


Zoekenvindalles.nl - Sport - Olympische Spelen 2012

Deelnemers uit Nederland

De Nederlandse Olympische Ploeg 2012
Op deze pagina vindt u informatie over de samenstelling van de Nederlandse Olympische ploeg voor de Spelen van 2012 in Londen. Links op de pagina verwijzen naar gerelateerde informatie. Het betreft een overzicht van sporters en ploegen. Naast de reeds geplaatste teams en sporters is er een overzicht van genomineerde opgenomen.

Chef de Mission: Maurits Hendriks
Vlaggendrager opening: Dorian van Rijsselberge
Vlaggendrager sluiting: Ranomi Kromowidjojo
______________________________________________________________
Nederlandse Paralympische Ploeg »
Geplaatste Sporters en Teams
______________________________________________________________

ATLETIEK
______________________________________________________________

Mannen:
- Wouter Brus (4 x 100 meter, reserve)
- Erik Cadée (Discuswerpen)
- Giovanni Codrington (4 x 100 meter)
- Jerrel Feller (4 x 100 meter, reserve)
- Robert Lathouwers (800 meter)
- Patrick van Luijk (4 x 100 meter)
- Brian Mariano (4 x 100 meter
- Churandy Martina (100, 200 en 4 x 100 meter)
- Gregory Sedoc (110 meter horden)
- Eelco Sintnicolaas (Tienkamp)
- Rutger Smith (Discuswerpen, Kogelstoten)
- Ingmar Vos (Tienkamp)

Vrouwen:
- Esther Akihary (4x 100 meter)
- Nadine Broersen (Zevenkamp)
- Marit Dopheide (4x 100 meter)
- Monique Jansen (Discuswerpen)
- Hilda Kibet (Marathon)
- Lornah Kiplagat (Marathon)
- Eva Lubbers (4x 100 meter)
- Jamile Samuel (4x 100 meter)
- Dafne Schippers (200 meter, Zevenkamp)
- Kadene Vasseli (4x 100 meter)
______________________________________________________________

BADMINTON
______________________________________________________________

Vrouwen:
- Yao Jie
______________________________________________________________

BEACHVOLLEYBAL
______________________________________________________________

Mannen:
- Reinder Nummerdor / Richard Schuil

Vrouwen:
- Marleen van Iersel / Sanne Keizer
- Sophie van Gestel / Madelein Meppelink
______________________________________________________________

BOOGSCHIETEN
______________________________________________________________

Mannen:
- Rick van der Ven (Handboogschieten)
______________________________________________________________

HOCKEY
______________________________________________________________

Selectie Nederlands Hockeyteam Mannen
Sander Baart, Billy Bakker, Marcel Balkestein, Pirmin Blaak, Floris Evers, Rogier Hofman, Robert van der Horst, Tim Jenniskens, Wouter Jolie, Robbert Kemperman, Teun de Nooijer, Jaap Stockmann, Valentin Verga, Klaas Vermeulen, Bob de Voogd, Mink van Weerden, Roderick Weusthoff, Sander de Wijn

Selectie Nederlands Hockeyteam Vrouwen
Marilyn Agliotti, Naomi van As, Merel de Blaey, Willemijn Bos, Carlien Dirksen van den Heuvel, Floortje Engels, Margot van Geffen, Maartje Goderie, Eva de Goede, Ellen Hoog, Kelly Jonker, Kim Lammers, Caia van Maasakker, Kitty van Male, Maartje Paumen, Sophie Polkamp, Joyce Sombroek, Lidewij Welten
______________________________________________________________

JUDO
______________________________________________________________

Mannen:
- Dex Elmont (-73 kg)
- Guillaume Elmont (-81 kg)
- Henk Grol (-100 kg)
- Jeroen Mooren (-60 kg)
- Luuk Verbij (+100 kg)

Vrouwen:
- Edith Bos (-70 kg)
- Birgit Ente (-48 kg.)
- Marhinde Verkerk (-78 kg)
- Elisabeth Willeboordse (-63 kg.)
______________________________________________________________

PAARDENSPORT - DRESSUUR
______________________________________________________________

- Nederlands Dressuurteam
+ Adelinde Cornelissen
+ Edward Gal
+ Anky van Grunsven
+ Patrick van der Meer
______________________________________________________________

PAARDENSPORT - EVENTING
______________________________________________________________

Teams:
- Nederlands Eventingteam

Mannen:
- Andrew Heffernan
- Tim Lips

Vrouwen:
- Elaine Pen
______________________________________________________________

PAARDENSPORT - SPRINGEN
______________________________________________________________

- Nederlands Team
+ Marc Houtzager
+ Gerco Schröder
+ Maikel van der Vleuten
+ Jur Vrieling
______________________________________________________________

ROEIEN
______________________________________________________________

Mannen:

- Twee zonder stuurman:
+ Meindert Klem
+ Nanne Sluis

- Vier zonder stuurman (licht)
+ Timothee Heijbrock
+ Roeland Lievens
+ Tycho Muda
+ Vincent Muda

- Vier zonder stuurman (zwaar)
+ Kaj Hendriks
+ Ruben Knab
+ Boaz Meylink
+ Mechiel Versluis

- Holland Acht met stuurman
+ Roger Blink
+ Roel Braas
+ Sjoed Hamburger
+ Jozef Klaassen
+ Olivier Siegelaar
+ Diederik Simon
+ Mitchel Steenman
+ Matthijs Vellenga
+ Peter Wiersum (stuurman)

Vrouwen:

- Dubbel Twee (licht):
+ Maaike Head
+ Rianne Sigmond

- Dubbel Twee (zwaar):
+ Ellen Hogerwerf
+ Inge Janssen

- Holland Acht met stuurvrouw
+ Chantal Achterberg
+ Claudia Belderbos
+ Caroline Bouw
+ Sytske de Groot
+ Annemiek de Haan
+ Nienke Kingma
+ Roline Repelaer van Driel
+ Anne Schellekens (stuurvrouw)
+ Jacobine Veenhoven
______________________________________________________________

SCHERMEN
______________________________________________________________

Mannen:
- Bas Verwijlen (Degen)
______________________________________________________________

SCHIETEN
______________________________________________________________

Mannen:
- Peter Hellenbrand (Luchtgeweer 10 meter)
______________________________________________________________

TAEKWONDO
______________________________________________________________

Mannen:
- Tommy Mollet (tot 80 kg.)
______________________________________________________________

TAFELTENNIS
______________________________________________________________

Vrouwen:
- Li Jiao (enkelspel, team)
- Li Jie (enkelspel, team)
- Elena Timina (team)
______________________________________________________________

TENNIS
______________________________________________________________

Mannen:
- Robin Haase
- Jean-Julien Rojer
______________________________________________________________

TRAMPOLINE SPRINGEN
______________________________________________________________

Vrouwen:
- Andrea Lenders
______________________________________________________________

TRIATLON
______________________________________________________________

Vrouwen:
- Maaike Caelers
- Rachel Klamer
______________________________________________________________

TURNEN
______________________________________________________________

Mannen:
- Epke Zonderland

Vrouwen:
- Céline van Gerner ______________________________________________________________

WIELRENNEN - BAAN
______________________________________________________________

Teams:
- Ploegenachtervolging Mannen
- Ploegenachtervolging Vrouwen
- Teamsprint Vrouwen

Mannen:

- Ploegenachtervolging
+ Jenning Huizenga
+ Levi Heimans
+ Wim Stroetinga
+ Tim Veldt
+ Michael Vingerling

Individueel
+ Teun Mulder (Keirin)

Vrouwen:

- Ploegenachtervolging
+ Ellen van Dijk
+ Vera Koedoder
+ Amy Pieters
+ Kirsten Wild

- Teamsprint
+ Yvonne Hijgenaar
+ Willy Kanis

- Individueel
+ Willy Kanis (Keirin)
+ Kirsten Wild (Omnium)
______________________________________________________________

WIELRENNEN - BMX
______________________________________________________________

Mannen:
- Raymon van der Biezen
- Twan van Gendt
- Jelle van Gorkum

Vrouwen:
- Laura Smulders
______________________________________________________________

WIELRENNEN - MOUNTAINBIKE
______________________________________________________________

Mannen:
- Rudi van Houts
______________________________________________________________

WIELRENNEN - WEG
______________________________________________________________


Mannen:
- Lars Boom (Wegwedstrijd)
- Robert Gesink (Wegwedstrijd)
- Sebastian Langeveld (Wegwedstrijd)
- Niki Terpstra (Wegwedstrijd, Tijdrit)
- Lieuwe Westra (Wegwedstrijd, Tijdrit)

Vrouwen:
- Ellen van Dijk (Tijdrit)
- Loes Gunnewijk (Wegwedstrijd)
- Annemiek van Vleuten (Wegwedstrijd)
- Marianne Vos (Tijdrijt, Wegwedstrijd)
______________________________________________________________

ZEILEN
______________________________________________________________

Mannen:

- 470 Klasse:
+ Kalle Coster
+ Sven Coster

- Finn-Klasse:
+ Pieter-Jan Postma

- Laser:
+ Rutger van Schaardenburg

- RS:X:
+ Dorian van Rijsselberge

Vrouwen:

- 470-Klasse:
+ Lobke Berkhout
+ Lisa Westerhof

- Laser Radial:
+ Marit Bouwmeester

- Match Race Team
+ Annemieke Bes
+ Marcelien Bos-de Koning
- Renée Groeneveld
______________________________________________________________

ZWEMMEN
______________________________________________________________

Mannen:
- Dion Dreesens (4x100 wissel)
- Nick Driebergen (100 en 200 rug)
- Job Kienhuis (1500 vrij)
- Bastiaan Lijesen (100 rug)
- Lennart Stekelenburg (100 en 200 school)
- Joeri Verlinden (100 vlinder)
- Sebastiaan Verschuren (100 en 200 vrij)
- 4x100 wissel estafette

Vrouwen:
- Inge Dekker (100 vlinder)
- Femke Heemskerk (100 en 200 vrij)
- Ranomi Kromowidjojo (50 en 100 vrij)
- Moniek Nijhuis (100 school)
- Sharon van Rouwendaal (200 rug)
- Marleen Veldhuis (50 vrij)
- 4x100 vrij estafette
- 4x100 wisselestafette
______________________________________________________________








Nederlandse Medailles

_______________________________

TOTAAL 20 MEDAILLES
_______________________________

GOUD (6x)
_______________________________

Ranomi Kromowidjojo (2x)
Zwemmen - 50 meter
Zwemmen - 100 meter

Dorian van Rijsselberge (1x)
Zeilen - RS-X

Marianne Vos (1x)
Wielrennen - Wegwedstrijd (v)

Epke Zonderland (1x)
Turnen - Rekstok (m)

Nederlands Hockeyteam (v)
_______________________________

ZILVER (6x)
_______________________________

Marit Bouwmeester (1x)
Zeilen - Laser Radial

Adelinde Cornelissen (1x)
Paardensport - Dressuur

Gerco Schröder (1x)
Paardensport - Springen

4x100 meter Estafetteploeg
Zwemmen
- Inge Dekker
- Femke Heemskerk
- Ranomi Kromowidjojo
- Marleen Veldhuis

Nederlands Hockeyteam (m)

Nederlands Team
Paardensport - Springen
______________________________

BRONS (8x)
______________________________

Edith Bosch
Judo

Henk Grol
Judo

Teun Mulder
Baanwielrennen - Keirin (m)

Laura Smulders
Wielrennen - BMX (v)

Marleen Veldhuis
Zwemmen (50 meter)

Nederlands Team
Paardensport - Dressuur

Holland Acht
Roeien (v)

Lobke Berkhout/Lisa Westerhof
Zeilen - 470 Klasse (v)
______________________________


Laatste Wijziging

14 augustus 2012.